به گزارش خبرگزاری خبرخراسان_  معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار مشهد گفت: به رغم تغییر وضعیت این شهر از نارنجی به زرد از نظر شیوع کرونا، برگزاری تجمع، مجالس عزا و عروسی و همچنین رفت و آمد شبانه در شهر همچنان با محدودیت همراه است.

احمد ریواده افزود: براساس ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا تنها گروه شغلی چهار با محدودیت فعالیت در شهرهای دارای وضعیت زرد از جمله مشهد روبرو هستند لذا تالارهای پذیرایی و رستورانها با شرایط خاص و محدودیت در پذیرش مشتری و سایر مراکز عرضه موادغذایی به صورت بیرون بر و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: هرگونه فعالیت آموزشی به صورت حضوری در مدارس، مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه ممنوع است و این آموزشها در مشهد به شکل مجازی و غیرحضوری ارائه می‌شود.

معاون فرماندار مشهد گفت: فعالیت ادارات و دستگاه های خدماتی ضروری با ۱۰۰ درصد کارکنان و بقیه نیز با دو سوم نیرو و به تشخیص مسوول مربوطه خواهد بود و تشکیل جلسات نیز حداکثر با حضور ۳۰ نفر مجاز است.

وی افزود: همه بوستانها، مراکز تفریحی و گردشگری، باغ وحش و باشگاه های ورزشی پربرخورد که مصادیق آن به اداره ورزش و جوانان اعلام شده تعطیل هستند.

ریواده با تاکید بر عدم برپایی نماز جمعه و آئین های مذهبی و ملی در مشهد ادامه داد: به رغم رفع محدودیت تردد بین شهرهای دارای وضعیت زرد، منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار صبح روز بعد در مشهد برقرار است و خودروهای متخلف کماکان ۲ میلیون ریال جریمه خواهند شد.  

شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد با ۹ هزار و ۸۱ کیلومترمربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمدآباد و رضویه و ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستا است و کلانشهر مشهد با مساحت ۳۵۰ کیلومترمربع و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

۸۰ درصد جمعیت استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان در  دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

منبع: ایرنا

خبر های مشابه