خبرخراسان_ امام جمعه شهرستان چناران ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه - سلام الله علیها - و روز دختران گفت: یک دختر خانم عفیفه، محجبه و پایبند به ارزش های اسلامی، علاوه بر حفظ جایگاه مقام زن، در آینده همسر مومنه و یک مادر متدینه خواهد بود. 

وی با اشاره به برنامه‌های دشمنان در هدف قرار دادن کانون مقدس خانواده گفت: امروزه برخی برای تضعیف نقش مادری و همسری، به تخریب و تحقیر خانه و خانه‌داری پرداخته و نقش مدیر و مدبر داخل خانواده را که کدبانو و خانمِ خانه است به سخره و استهزاء گرفته، و تلاش برای تزلزل خانواده و نقش مادری دارند.

امام جمعه چناران با اشاره به برنامه دشمنان به جهت حضور بی‌ضابطه زنان در عرصه های اجتماعی گفت: حضور بى ضابطه زن در حوزه عمومى، نه تنها موفقیتى براى وى به ارمغان نخواهد آورد، بلکه کرامت انسانى و شخصیت واقعى او را نیز از بین خواهد برد و زن را طعمه دام صیادان شهوت پرست کرده، او را از قله بلند عزّت و کرامت، به پرتگاه ذلّت شهوت ساقط خواهد کرد. 

چنین زنى نه تنها نخواهد توانست در بعد مادى، همگام با مردان به تلاش و فعالیت اجتماعى بپردازد و از نیروى خود در طریق پیشرفت جامعه استفاده کند، بلکه تا حد فراوانى، خنثاکننده توان مادى و نیروى فکرى مردان نیز خواهد شد.

 تجربه زنان غربى بهترین شاهد بر این ادعاست. انواع مشکلات و معضلات اجتماعى همچون تجاوز و آزارهاى جنسى، فرار دختران از خانه، باردارى هایى ناخواسته، سست شدن بنیان خانواده و از بین رفتن آن، سقط جنین، قتل و خودکشى و خودسوزى همه از پیامدهاى سوء آزادى بى قید و شرط فرهنگ نوین غربى است.

وی دوچرخه سواری زنان در ملا عام را مصداق روشن تبرج و خودنمایی دانسته و گفت: اسلام به جهت احترام به شخصیت زن، برای حضور زنان در اجتماع، احکام و دستورات مطابق عقل و فطرت را وضع نموده تا با عمل به این دستورات جایگاه و منزلت انسانی او حفظ شود.

وی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در موضوع دوچرخه سواری زنان در ملا عام گفت: فتوای معظم له  در این رابطه صراحت دارد که فرمودند: دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی و نیز در جایی که در معرض دید نامحرم باشد، حرام است. این فتوا حرمت دوچرخه‌ سواری در ملا عام را بیان می کند و از هر قانونی محکم و متقن تر است.

حجت الاسلام والمسلمین تاجی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان چناران گفت: مردم شهرستان چناران متدین مذهبی و دیندار هستند و زنان و دختران این شهرستان هم با رعایت شئونات و دستورات اسلامی از زنان ارزشی و متدینه می باشند.

 ایشان در عین حال یادآور شد اگر احیاناً مواردی از دوچرخه‌ سواری در ملأعام در شهرستان مشاهده شود طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و همچنین نیروهای انتظامی  وظیفه تذکر و در صورت تکرار عمل، وظیفه برخورد را دارند.

حجت الاسلام و المسلمین تاجی امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان چناران گفت: شهرداری وظیفه دارد زیرساخت‌ها و امکانات لازم را در فضای متناسب و اماکن اختصاصی زنان  فراهم نماید.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) جان خود را برای امر به معروف و نهی از منکر فدا کردند گفت: در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر همین بس که سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین - علیه السلام - هرآنچه را که داشت از فرزندان و اهل و عیال و یاران برای این واجب الهی در طبق اخلاص گذاشت.

وی ضمن گلایه ازعدم همکاری بعضی از مسئولین شهرستان با ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: جای بسی تاسف است که در حکومت و نظام جمهوری اسلامی بعضی از ادارات و نهادها در سیر اجرای مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی و یا بعضا کارشکنی می‌کنند.

حجت الاسلام مظفر تاجی تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۶۰ به فرمان امام (ره) را نمونه بارزی از امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: روحانیون، علماء، مداحان، هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد کانون امر به معروف و نهی از منکر است.

خبر های مشابه