قدردان همراهی ائمه جمعه استان و مجاهدین اقتصادی در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی هستیم
استاندار خراسان رضوی درهمایش ائمه جمعه خراسان رضوی  گفت: کارنامه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به گونه‌ای است که در سال گذشته ۱۱۷ هزار و ۸۱۶ نفر شغل پایدار ایجاد شده است، در این راستا ۱۳.۷ درصد سهم اشتغال کشور مربوط به خراسان رضوی است.
به گزارش خبرخراسان علیرضا رزم‌حسینی در همایش ائمه جمعه استان که در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک مناسبت‌های ایام دهه مبارک کرامت اظهار کرد: همدلی رمز موفقیت ما در استان است و ضرورت دارد این امر مهم را حفظ کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری موفق انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی در یک فضای رقابتی با امنیت فوق‌العاده خوبی در استان برگزار شد، در این راستا امروز این آرامش و عقلانیت سیاسی که در استان وجود دارد به برکت محوریت ائمه جمعه استان و در صدر آن نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی است و امیدواریم ادامه پیدا کند چراکه همدلی رمز موفقیت ما در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
استاندار خراسان رضوی به بحث مشکلات شرکت پدیده اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین پروژه‌ا‌ی که بر روی میز استانداری قرار داشت موضوع شرکت پدیده بود، این شرکت ۱۳۱ هزار سهامدار در سراسر کشور داشت و الحمدالله مشکل آن با کمک ستاد تدبیر و کمک همه وزرا و سران قوا حل شد، در این راستا امروز این شرکت به عنوان یک پروژه مهم ملی در بورس حضور دارد.
رزم‌حسینی مهم‌ترین چالش کشور را معیشت مردم و حوزه اقتصادی بیان کرد و ادامه داد: به لحاظ اهمیت، مقام معظم رهبری طی 10 سال اخیر موضوعات اقتصادی را مطرح کردند، با این وجود راهبرد استان در مدت یک سال و نیم اخیر نشان می‌دهد که مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است.
وی با اشاره به توانمندی‌ معین‌های اقتصاد مقاومتی در چهارچوب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و استقبال آن‌ها از مشارکت در این طرح، خاطرنشان کرد: در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی همه ارکان نقش داشتند و تا به امروز 223 معین اقتصاد مقاومتی در استان به صورت داوطلبانه مسئولیت توسعه و توانمندسازی را بر عهده گرفته‌اند.
استاندار خراسان رضوی از شیوع کرونا در کشور و لطمه‌های اقتصادی آن به کشور سخن گفت و بیان کرد: با این وجود 64 درصد این معین‌ها در گام‌های اجرایی فعالیت‌های خود قرار گرفته‌اند و در قالب موافقت‌نامه‌های سرمایه‌گذاری که اجرا شده، 339 پروژه تعریف شده است.
رزم‌حسینی به کارنامه اقتصادی استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: کارنامه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به گونه‌ای است که در سال گذشته 117 هزار و 816 نفر شغل پایدار ایجاد شده است، در این راستا 13.7 درصد سهم اشتغال کشور مربوط به خراسان رضوی است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته استان خراسان رضوی با صادرات 1.4 دهم میلیارد دلاری تراز مثبت خوبی داشت که  از مرز دوغارون و مرز سرخس این صادرات صورت گرفت، همچنین از میان حدود 900 واحد صنعتی تعطیل و یا نیمه تعطیل با یک کارگروه مشاوره‌ای 340 واحد صنعتی احیا و به چرخه تولید بازگشتند.
رزم‌حسینی با اشاره به وجود دو بحران «تحریم و کرونا» در کشور، یادآور شد: ۸۰ درصد کسب و کار جهان به واسطه کرونا تعطیل شده و ۴۰ درصد سرمایه‌گذاری خارجی ‌هم در سراسر دنیا کاهش پیدا کرده است، در این راستا هم ۸۵۰ میلیارد دلار تا امروز طبق گزارش بانک صندوق بین‌المللی پول به اقتصاد جهان خسارات وارد شده است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در استان داریم از ظرفیت‌های غیردولتی و بخش خصوصی استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان با این نگاه وارد میدان شده و در حال دنبال کردن آن هستیم.
استاندار خراسان رضوی به اقدامات انجام شده دیگر نظیر ساماندهی محدوده کشف‌رود مشهد توسط فرماندهی واحد و طرح همیاران آب پرداخت و در تکمیل صحبت‌های خود گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری اساس مسیر رونق اقتصادی کشور است.
رزم‌حسینی از وجود بروکراسی نحس اداری و قوانین مزاحم کسب وکار گفت و خواستار شد: نمایندگان مجلس، مسئولین و ائمه جمعه باید به طور جدی در این زمینه مطالبه‌گری کنیم تا این بروکراسی نحس اداری و قوانین مزاحم برداشته شود، در این راستا این کار مجلس شورای اسلامی که می‌تواند قوانین مزاحم را تسهیل کند.
وی از همراهی ائمه جمعه و مجاهدین اقتصادی در الگوی مثلث توسعه اقتصادی قدردانی کرد و یادآور شد: در استان خراسان رضوی همدلی بسیار خوبی بین ارکان وجود دارد، در این راستا خراسان رضوی با این سرمایه اجتماعی لایق ارایه الگوی مدیریتی در سطح کشور است.
گفتنی است، د

ر پایان این مراسم به واسطه همراهی‌ها و مشارکت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین ایزدی مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، از وی توسط استاندار خراسان رضوی با اهدای لوحی قدردانی شد.

خبر های مشابه