بین الملل

حمله راکتی به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

یک منبع امنیتی عراق گفت: «پس از برخورد یک راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، یک انفجار در این منطقه بوقوع پیوست و آژیرهای خطر در منطقه سبز به صدا درآمدند».

بین الملل

عربستان سعودی به دنبال لغو حج است

مقامات سعودی قصد دارند برای اولین بار در تاریخ معاصر حج تمتع را به دلیل کرونا لغو کنند.

بین الملل

بخش‌هایی از پایتخت چین قرنطینه شد

یازده بخش مسکونی در جنوب پایتخت چین در پی مشاهده موارد تازه ابتلا به کروناویروس که گفته می‌شود با یک بازار گوشت نزدیک به این مناطق در ارتباط است، قرنطینه شد.

بین الملل

اگر شکست بخورم، به طور مسالمت‌آمیز کاخ سفید را ترک می‌کنم

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد، چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر شکست بخورد، به طور مسالمت‌آمیز کاخ سفید را ترک خواهد گفت.

بین الملل

دبیرکل سازمان ملل، ننگی را به فهرست ننگ‌های خود افزوو

دیده‌بان حقوق بشر گزارش سالیانه دبیرکل سازمان ملل درباره کشتار کودکان و قرار ندادن نام عربستان در فهرست "ننگ" کشتار کودکان را مورد انتقاد قرار داد.

بین الملل

لاوروف: روسیه تمدید تحریم های تسهیلاتی علیه تهران را قانونی نمی‌داند

وزیر امور خارجه ایران و روسیه در نشست خبری مشترک خود در مسکو بر غیرقانونی بودن اقدامات آمریکا علیه ایران در شورای امنیت تاکید کردند و فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان را مطابق برجام و در راستای قوانین آژانس...

بین الملل

آمریکا خواستار تحریم تسلیحاتی نامحدود ایران شد

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران خواستار تمدید نامحدود تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران شده است.

بین الملل

شلیک موفقیت‌آمیز نسل جدید موشک‌های کروز دریایی برد بلند و کوتاه

نیروی دریایی ارتش در تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» صبح امروز موشک‌های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند تولید وزارت دفاع را در محدوده شمال اقیانوس هند و دریای عمان با موفقیت شلیک کرد.

بین الملل

وزارت خارجه آمریکا: فشار حداکثری برای تغییر سیاست ایران ادامه خواهد یافت

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا با اشاره به دلایل اعطای معافیت از تحریم‌های محدود به بندر چابهار، بر تداوم فشار حداکثری بر ایران برای آنچه که تغییر سیاست‌های تهران در منطقه خواند، اشاره کرد.

بین الملل

هشدار نتانیاهو: یا ماسک بزنید یا دوباره قرنطینه می‌کنیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن هشدار و ابراز نگرانی درباره موج جدید کرونا، از اسرائیلی‌ها خواست حتما از ماسک استفاده کنند.